x/ Kecy !

25. dubna 2009 v 20:40 | Lola |  Ostatní
Tak tenhle článek mě nakrkl x/ !

Na scéně to z ní ale bohužel není vůbec cítit. Ze škatulky afektované "punkové barbie" ta holka odvedle s kytarou a nádherným hlasem vypadne jen na pár vzácných okamžiků.
Už při poslechu třetí studiové desky The Best Damn Thing se zdá, že Avril má tak trochu problém hnout se z místa. Podle namátkových útržky textů - "...jsi tak fajn, chci, abys byl můj, jsi k sežrání, vždyť víš, že ti umím udělat dobře, a jó, hrome, jsem zkurv**á princezna..." snad dokonce udělala ještě krok zpátky.

Jenže, stačí se rozhlédnout po solidně zaplněné O2 Areně a je úplně jasné proč. Devět z deseti fanoušků jsou sotva náctiletá děvčátka s černě podmalovanýma očima a modelem jako vystřiženým z Avrilina klipu (usmívám se při představě, že tenhle nastrojený školní karneval bude zakrátko unisono zpívat, jak je skvělé být nezávislý a svůj).
Nic naplat, to je cílová skupina, která dnes kupuje desky a svůj idol vzývá s posvátnou oddaností. Pragmatická Avril proto v Praze předvedla entreé, nad jakým by se jí na začátku kariéry možná zvedl žaludek.
Drobounká platinová blondýnka se zjevila v glitry posetém oblečku s tanečníky v zádech a kromě hitu Girlfriend (mimochodem, výše citovaného) spustila i těžkopádnou choreografii. Skupinové tanečky ale zjevně nejsou nic pro ní - Avril se hodně šetřila a každý nacvičený výstup si odbyla jako na povinné lekci aerobiku.
Nucený výraz jí bohužel z tváře nezmizel ani při přebíhání ze strany na stranu, kterým vyplňovala většinu koncertu. Diblíkovský úsměv a "burcující" gesta jste Avril zkrátka nevěřili. Jakoby se pod rádoby drsnou slupkou ukrývala zdrženlivá, křehká panenka, která jen občas k publiku promluvila skrze plachý pohled nebo skutečně prožitý tón.
Nejvíc se zpěvačka "odkopala" v prostřední, hodně zvolněné pasáži koncertu. Sáhla po kytaře a spustila Complicated, pompézní scénu zahalilo decentní světlo - a najednou jako by konečně byla sama sebou. V podobném duchu odzpívala Avril třeba starší Losing Grip, hit My Happy Ending nebo novinku Innocence.
Škoda jen, že většinu písní si výrazně pokrátila - ve prospěch důstojně dlouhého setlistu leckdy prostě vyšoupla tu sloku, tamhle refrén... Podobnému skalpu naštěstí unikla asi nejsilnější píseň večera, balada When You´re Gone. Avril usedla za klavír, halou se nesl bezchybný vokál a ta malá éterická bytost měla rázem mnohem větší moc, než když z obřího plátna nabubřele ukazuje zdvižený prostředníček.
O poznání horší instrumentální exhibici Kanaďanka předvedla na bicí při Runaway (jakou pak měla najednou doprovodná kapela šťávu!), aby vzápětí přišla další ledová sprcha. Do závěrečné třetiny vtrhla Avril jako "rozverná roztleskávačka" - hlas sešněrovaný taneční sestavou se proměnil v nevýrazné kvílení a éterická víla opět v tu chladnou figurku rozhazující falešné úsměvy na všechny strany. Větička "Díky, že můžu dělat to, co miluju!" pak z Avriliných úst zněla poněkud hořce.
Zpívat upřímně a srdcem - právě to Avril Lavigne propastně dělí od zpěvaček formátu Alanis Morissette. Jako konzervovaná dětská ikona dává svojí kůži příliš lacino. Tisíce nastrojených holčiček sice opouštěly koncert s vykřičenými hlasivkami a blaženým výrazem ve tváři, s jakým pocitem se ale asi odcházelo samotné hvězdě?


Co si o tom myslíte ? Pište komentáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terule terule | Web | 26. dubna 2009 v 19:38 | Reagovat

http://ponglpome.blog.cz/0904/3-kolo-sonb
začni si shánět hlásky :)

k tomu článku-jn mám avril ráda ale poslední dobou se změnila :( od vydání girlfriend už ju tak moc nemiluju...ale už se těším na další desku :)

2 TripleG TripleG | E-mail | Web | 29. dubna 2009 v 15:32 | Reagovat

Av je super a je nej na světě a tak to zustane

3 Any ell Any ell | Web | 30. dubna 2009 v 23:18 | Reagovat

pardoon, ale souhlasím. Avril dříve byla více sama sebou. Teď mi prostě přijde komerční.. jakoby to zpívání dělala fakt je kvůli penězům a nešlo to z ní. to je můj názor. Její hlas se mi taky líbil více dřív. Texty a celkově i image a melodie má lacinější. V tý holce je něco víc, než co předvádí. Prostě old Avril 4ever!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama